I edycja Olimpiady Statystycznej

Olimpiada StatystycznaJest to nowy projekt edukacyjny o zasięgu ogólnopolskim dedykowany uczniom szkół ponadgimnazjalnych, który uruchomiony został w roku szkolnym 2016/2017. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych oraz stymulowanie wśród młodzieży kompetencji interpersonalnych.

Organizatorami Olimpiady Statystycznej są: Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Olimpiada, jako ogólnopolskie przedsięwzięcie edukacyjne została objęta patronatem przez Panią Annę Zalewską - Minister Edukacji Narodowej.

Zakres Olimpiady obejmuje wiedzę z obszaru statystyki, w powiązaniu z wybranymi treściami nauczania takich przedmiotów jak matematyka, informatyka, geografia, przedsiębiorczość, przedmioty ekonomiczne.

Szczegółowe informacje (regulamin, program, harmonogram, przykładowy test) na stronie http://stat.gov.pl/portal-edukacyjny/olimpiada-statystyczna .

admin ZetKa