Konkurs: Misja – książka! to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół podstawowych (kl. VII) i ponadpodstawowych (II i III klasa gimnazjum oraz szkoły średnie) współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki. W tym roku obowiązkowym motywem przewodnimjest DOM.

Przedmiotem pracy konkursowej jest zbiór opowiadań — samodzielnie utworzony przez drużyny literackie od początku do końca — począwszy od pomysłu i treści, aż po kwestie techniczne, związane z przygotowaniem materiałów do profesjonalnej publikacji, zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej w Inteligentnym Systemie Wydawniczym Ridero.

Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa, wzbudzenie zainteresowania twórczością literacką oraz nowoczesnymi sposobami jej rozpowszechniania, a także rozwijanie kreatywności i talentów literackich wśród młodzieży. Chcemy wspierać książkę w każdej formie i w każdym wydaniu!

Uczestnictwo w konkursie: Misja – książka! jest całkowicie bezpłatne. Na zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych czekają atrakcyjne nagrody oraz wydanie książki w formie drukowanej!

Link do strony konkursu

ZetKa