Olimpiada CyfrowaFundacja Nowoczesna Polska po raz drugi organizuje Olimpiadę Cyfrową, której celem jest bo popularyzowanie edukacji medialnej i cyfrowej wśród uczniów i nauczycieli.

Olimpiada jest konkursem interdyscyplinarnym, zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, sprawdzającym kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci otrzymają indeksy prestiżowych warszawskich uczelni - Collegium Civitas i Akademii Leona Koźmińskiego oraz przywileje przy rekrutacji na studia na innych uczelniach.

Do 16 listopada trwa rejestracja Szkolnych Komitetów oraz Uczestników i Uczestniczek. Motywem przewodnim tegorocznej Olimpiady jest kreatywne korzystanie z mediów z poszanowaniem zasad etycznych i wartości.

Podstawowe informacje

Wszystkie informacje, regulamin, program, literatura i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiadacyfrowa.pl