Stypendia dla uzdolnionej młodzieży

Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce informuje, że do 15 lutego 2021 r. można składać wnioski o stypendia dla uzdolnionej młodzieży (tzw. stypendium Starosty).

O stypendium naukowe mogą ubiegać się uczniowie, którzy spełniają co najmniej jedno z następujących kryteriów:

1.uzyskali na koniec I roku szkolnego średnią ocen nie niższą niż 4,75 oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

2.są laureatami lub finalistami przedmiotowego konkursu, olimpiady na szczeblu co najmniej powiatowym oraz uzyskali co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

O stypendium sportowo-artystyczne mogą ubiegać się uczniowie, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

1.uzyskali na koniec I semestru średnią ocen nie niższą niż 3,00 oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

2.są laureatami lub finalistami zawodów, turniejów, olimpiad sportowych lub konkursów artystycznych na szczeblu co najmniej powiatowym.
Uczniowie ubiegający się o stypendium mogą być dodatkowo oceniani za aktywną działalność na rzecz środowiska lokalnego lub w innych dziedzinach życia społecznego i kulturalnego.

Wypełnione druki wniosku wraz z zaświadczeniami oraz klauzulę proszę dostarczyć do sekretariatu szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lutego 2021r.

Więcej informacji udzielą wychowawcy klas.

1. Wniosek o przyznanie stypendium

2. Regulamin przyznania stypendium