Piotr Ryszkiewicz stypendystą Prezesa Rady Ministrów

„Powtórzyć sukces jest jeszcze trudniej
niż odnieść go po raz pierwszy.”
Margot Fonteyn

Piotr Ryszkiewicz odbierający dyplomPiotr Ryszkiewicz, uczeń klasy III C Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce został stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Pamiątkowy dyplom, potwierdzający uzyskanie tego zaszczytnego tytułu, odebrał z rąk premier Beaty Szydło podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14 października 2016r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Wśród zaproszonych gości obok stypendystów znaleźli się również nauczyciele, odbierający odznaczenia państwowe i przedstawiciele kuratoriów oświaty.

Na początku głos zabrała pani premier. W swoim wystąpieniu szefowa rządu podkreślała, że Dzień Edukacji Narodowej to święto zarówno tych, którzy uczą, jak i tych, którzy zdobywają wiedzę. Bowiem od pracy i zaangażowania nauczycieli zależy to, w jaki sposób młode pokolenie będzie kształtowało przyszłość naszej ojczyzny. Składając życzenia nauczycielom z okazji ich święta oraz gratulując wszystkim wyróżnionym premier Beata Szydło powiedziała:

Bycie nauczycielem to jest misja, to jest służba, to jest też na pewno zawód, który wymaga wielkiego szacunku. (…) Chcemy uczynić wszystko, (…) byście mieli państwo poczucie tego, że wasza praca jest szanowana, że to właśnie wy jesteście elitą polskiego społeczeństwa.
Wierzę głęboko, że to dopiero początek sukcesów, jakie się przed wami otwierają, że dzisiejszy dzień zmotywuje was, aby jeszcze wyżej się wspinać w tej drodze poznawania świata i odkrywania go, i czynienia tego świata lepszym.

Do tych słów dołączyła się również minister edukacji narodowej, Anna Zalewska:

Szkoła została stworzona dla dziecka, dla młodego człowieka po to, by uczyć i wychowywać, ale bez nauczyciela szkoły nie ma, bez nauczyciela, który wspiera rodziców w wychowaniu, kształci i edukuje.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. W minionym roku szkolnym Piotr Ryszkiewicz uzyskał średnią ocen 6,0. Ponadto odniósł liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach na szczeblu ogólnopolskim. Do jego najważniejszych osiągnięć należą m.in. uzyskanie tytułu Finalisty XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Finalisty XV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska Piastowska”, wyróżnień w ogólnopolskich konkursach chemicznych i biologicznych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dyrektor i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego
im. Mikołaja Kopernika w Sokółce