Druga część projektu „Tańce i muzyka kultur” oficjalnie rozpoczęta!

W dniu 4 marca 2016 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole drugą część projektu: „Tańce i muzyka kultur”. Pierwsza część projektu odbyła się w Niemczech, w szkole Westfalen-Kolleg Bielefeld we wrześniu 2014 r.. Do drugiej części projektu zaprosiliśmy również uczniów ze szkoły w Mołodecznie.

Niestety grupa z Niemiec nie mogła wziąć udziału w projekcie ze względu na poważną chorobę pani Angeliki Szurmant – opiekuna grupy z Bielefeld. Na program pierwszego dnia złożyły się: - zajęcia integracyjne - warsztaty taneczne - hospitacje zajęć lekcyjnych - uroczysty apel - występ części zespołu „Cygańskie Serca” i - warsztaty z tańców cygańskich. W czasie zajęć integracyjnych przełamaliśmy barierę językową i przygotowaliśmy się do kolejnego punktu programu: warsztatów tanecznych. Warsztaty poprowadziła pani Wioleta Wilczewska ze studia tańca MAXDANCE i dotyczyły dwóch tańców: salsy i walca. Na kolejnych uczestnicy projektu nauczą się tańczyć poloneza. W czasie apelu Pani Dyrektor Iwona Grzybowska, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie Zespołu Szkół, oraz zaproszeni goście: Pani Anna Aniśkiewicz: Kierownik Referatu Oświaty, Pan Jakub Fic: Dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji, Pani Tatiana Murychina: zastępca dyrektora do spraw wychowawczych oraz Pani Swietłana Rasalskaya: nauczycielka języka rosyjskiego oraz ośmioro uczniów z Mołodeczna obejrzeli prezentację nt. współpracy między Zespołem Szkół w Sokółce a Gimnazjum nr. 10 w Mołodecznie. Na zakończenie uczniowie klasy III A zatańczyli jeden z polskich tańców narodowych: poloneza. Ich występ zrobił ogromne wrażenie na wszystkich, nie tylko na naszych gościach a uczniowie mieli okazję zobaczyć wzorcowe wykonanie tradycyjnego tańca studniówkowego. Po apelu odbył się występ części zespołu „Cygańskie Serca” w składzie: Wojciech Januszkiewicz z żoną Iwoną, córeczką Julią oraz Barbarą Lingo a następnie warsztaty przybliżające skomplikowane układy tańców cygańskich. Kilka odważnych dziewcząt miało możliwość założenia charakterystycznych cygańskich spódnic i zatańczenia razem z panią Iwoną Januszkiewicz.

Koordynatorki projektu
Agnieszka Backiel Anna Borys"