TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH

Z OKAZJI 100 ROCZNICY POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

71395297 1891924027577446 542719042549448704 nW dniu 23.09.2019 r., na Strzelnicy Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży odbył się „Turniej Klas Mundurowych z okazji 100 Rocznicy Powołania Policji Państwowej”, który został objęty patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego przy wsparciu Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie oraz Grom- GROUP w Czerwonym Borze.

W turnieju wzięło udział 41 uczniów z klas o profilu mundurowym z 7 szkół województwa podlaskiego. Zmagali się oni z 300 metrowym torem przeszkód oraz musieli wykazać się umiejętnością strzelania. Podczas turnieju, każdy z zawodników oddał po 21 strzałów do dwóch tarcz strzeleckich, znajdujących się na różnych dystansach. Broń, której używali uczestnicy zawodów to Glock 17, dokładnie taki, z jakim do służby wychodzą funkcjonariusze oraz karabinek kbk AK.
Zespół Szkół w Sokółce reprezentowali uczniowie klasy III d i II d. Utworzyli oni dwa trzyosobowe zespoły. Dodatkowo, uczeń klasy II d – Dawid Chrzanowski, reprezentował szkołę poza konkurencją, tworząc dwuosobowy zespół wspólnie ze swoją rówieśniczką ze szkoły w Zambrowie. Zawody były ciekawe, ale jednocześnie bardzo wymagające.
Wyniki naszych uczniów są następujące:
Zespół 1: Kinga Matuk (II d), Michał Ryszuta (II d), Jakub Rećko (II d) - miejsce 5
Zespół 2: Gabriela Mozolewska (III d), Karol Czajkowski (III d), Maciej Miller (III d) – miejsce 12

Gratuluję dobrego występu i życzę powodzenia w kolejnych zawodach!

Nauczyciel edukacji mundurowej

i wychowania fizycznego Stanisław Marchiel