Tytuł laureata i indeks dla Michała Kułakowskiego w III Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

Olimpiada o MediachW dniach 17-18 marca 2017r. w gmachu dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni. Olimpiada odbywała się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do zawodów przystąpiło 160 uczestników z całego kraju, w tym uczniowie z naszego liceum - Michał Kułakowski z kl. IIIb (3. miejsce w eliminacjach okręgowych) i Przemysław Fidziukiewicz z kl. IIa/e (6. miejsce w eliminacjach okręgowych).

Do Warszawy uczniowie, wraz z pozostałymi sześcioma zwycięzcami eliminacji okręgowych, dotarli pod opieką mgr Karola Więcha z Uniwersytetu w Białymstoku i pani Małgorzaty Kułakowskiej.

Pierwszego dnia finaliści pisali test z zakresu wiedzy o mediach. Później uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzami: Filipem Springerem i Filipem Chajzerem, a następnie udali się na zwiedzanie gmachu telewizji przy ul. Woronicza w Warszawie. Drugiego dnia odbył się quiz, w którym uczestnicy odpowiadali na pytania przygotowane przez Komitet Główny konkursu. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Tytuł laureata i indeks na "Dziennikarstwo i komunikację społeczną" na wybranej uczelni zdobył Michał Kułakowski. Finalistą został Przemysław Fidziukiewicz.

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Kułakowska