Sukcesy naszych licealistów w V Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

IMAG3313 min   W dniach 15-16 marca 2019 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się finał V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach, której organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni z całego kraju. Uczestniczyli w nim nasi licealiści: Jacek Grzybowski i Dawid Kisiel z kl. I B oraz Piotr Grusza z kl. III B.

Pierwszego dnia, po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach zawodnicy spotkali się z p. redaktor Anitą Werner, a następnie udali się na zwiedzanie gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie.

Drugiego dnia ci, którzy najlepiej napisali test, odpowiadali na pytania, a ich odpowiedziom przysłuchiwali się pozostali uczestnicy i opiekunowie. W wyniku tej rywalizacji wyłoniono zwycięzców i laureatów tegorocznej edycji olimpiady. Tytuł laureata i indeks na studia otrzymał Dawid Kisiel. Finalistom - Jackowi Grzybowskiemu i Piotrowi Gruszy również niewiele zabrakło do tytułu laureata. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody od sponsorów.

Tradycyjnie nagrodzone zostały również szkoły, z których najwięcej osób zakwalifikowanych zostało do II etapu olimpiady. W tej kategorii, podobnie jak w roku ubiegłym, II miejsce zajęło nasze LO! Nagrodę specjalną odebrała p. Małgorzata Kułakowska - opiekun merytoryczny uczniów, towarzyszący uczniom podczas wyjazdu na olimpiadę.

Laureatowi i finalistom serdecznie gratuluję, a wszystkich Uczniów zachęcam do spróbowania swych sił w kolejnych edycjach Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Małgorzata Kułakowska