„Głoście wartość rodziny”

22 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu odbył się etap wojewódzki VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II pod hasłem „Głoście wartość rodziny”. Do pisemnego testu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło niemal pięćdziesięciu uczniów z województwa podlaskiego.

Zakres wiedzy obejmował znaczenie rodziny w nauczaniu św. Jana Pawła II na podstawie wybranych encyklik i przemówień. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena KułakIzabela Sobolewska (kl. II D) oraz Piotr Ryszkiewicz (kl. II C), który w ostatecznej rywalizacji zajął VI miejsce. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i tytuł finalisty olimpiady. Uczniom towarzyszyła pani Małgorzata Kułakowska, opiekun merytoryczny.

Po części pisemnej odbyła się gala rozdania nagród finalistom, której dostojnym gościem był JE Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, biskup diecezjalny drohiczyński. W okolicznościowym przemówieniu nakreślił on znaczenie społecznej nauki papieża Polaka w kontekście aktualnych problemów natury moralnej. Uroczystość uświetnił występ koła teatralnego z gimnazjum w Ciechanowcu.

Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Piotr Ryszkiewicz
kl. II C