WARSZTATY Z WĘDRUJĄCYM FILMOZNAWCĄ

MG 1112 minDnia 04.02.2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika odbyły się warsztaty w ramach projektu CEO „Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej". Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Małgorzatę Steciak, dziennikarkę współpracującą m.in. z portalami Filmweb i Onet.

Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli krótkometrażowy film „Czarnowidzka" w reżyserii Joanny Satanowskiej. Uczniowie również zadawali dziennikarce pytania dotyczące pracy na festiwalach filmowych, pisania recenzji czy przeprowadzania wywiadów z osobami znanymi w świecie kina.

Było bardzo miło zaprosić do naszej szkoły doświadczonego recenzenta i filmoznawcę. Warsztaty pomogły uczestnikom bliżej poznać specyfikę zawodu filmoznawcy i krytyka filmowego.

Katarzyna Glińska, kl.II A