Wigilia Ekumeniczna i ... nagroda dla Michałów

Wigilia EkumenicznaTuż przed świętami Michał Sujeta (kl. IIIa), Michał Kułakowski (kl. IIb) i pani prof. Małgorzata Kułakowska zostali zaproszeni przez panią L. Asanowicz - prezes Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej - oddziału w Bohonikach - na Wigilię Ekumeniczną, która odbyła się w kawiarni Lira.

Była to okazja nie tylko do podzielenia się opłatkiem, złożenia życzeń, czy do wspólnego śpiewu kolęd, ale też do podsumowania projektów, realizowanych w ramach programu "Działaj Lokalnie". Jednym z dwudziestu realizowanych w 2015 roku inicjatyw był projekt ''Czytanie w bramie", w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie naszego liceum. I właśnie ten projekt został najwyżej oceniony, a film przygotowany przez Michała SujetęMichała Kułakowskiego opowiadający o projekcie i zwykłej bramie, która stała się niezwykłym symbolem tolerancji, życzliwości i wielokulturowości naszego miasta - otrzymał I nagrodę i został zgłoszony do eliminacji ogólnopolskich. Nagrodę w postaci bonu o wartości 160 zł pani L. Asanowicz przekazała autorom filmu, co było miłą niespodzianką. Projekcja filmiku była dobrym wstępem do wspólnej, ekumenicznej wigilii.

Pani prezes L. Asanowicz - za zaproszenie uczniów naszego liceum do udziału w projekcie "Czytanie w bramie", na wigilię i za przekazanie nagrody - raz jeszcze w imieniu uczniów i własnym - serdecznie dziękuję!

wigilia  Wigilia Ekumeniczna

Małgorzata Kułakowska