Wizyta w Sądzie Rejonowym

130 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Sąd Rejonowy w Sokółce. W zajęciach uczestniczyła młodzież z klasy IIIAE (16 osób) i IIID (6 osób) realizująca wiedzę o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym. W trakcie wspomnianych zajęć uczniowie poznają zagadnienia związane z prawem i wymiarem sprawiedliwości w RP.

Prezes Sądu Rejonowego w Sokółce sędzia Aneta Sidorowicz zapoznała młodzież ze strukturą organizacyjną i funkcjonowaniem sądu. Poznaliśmy kolejne etapy kariery zawodowej sędziego. Młodzież mogła obejrzeć salę rozpraw, zasiąść
 w ławach dla publiczności. Najciekawszym momentem wizyty w sądzie była możliwość obserwacji rozprawy z zakresu prawa karnego. Po jej zakończeniu uczniowie mogli porozmawiać z sędzią prowadzącym rozprawę i zapytać o interesujące ich zagadnienia. Wizyta w sądzie odbyła się dzięki uprzejmości prezes Sądu Rejonowego w Sokółce p. Anety Sidorowicz, dyrektor Sądu Rejonowego w Sokółce p. Iwony Gudalewskiej i kierownika sekretariatu IV Wydziału Ksiąg Wieczystych p. Małgorzaty Głódź. Opiekunem uczniów był p. prof. Jarosław Hlebowicz.

Jarosław Hlebowicz