Wyniki wyborów 2017

urnaNa mocy uchwały Rady Miejskiej w Sokółce z dnia 28 maja 2015r. została powołana Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce. W jej skład wchodzi 12 radnych reprezentujących 6 sokólskich szkół (3 gimnazja i 3 szkoły ponadgimnazjalne). Celem działania MRM jest kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych (art. 7 Statutu MRM w Sokółce).

Zgodnie ze wspomnianą uchwałą 29 września 2017r. w naszej szkole odbyły się wybory. Do udziału w wyborach do MRM zgłosiło się 4 uczniów: Natalia Głódź (IIIAE), Dominika Krawel (IIIAE), Marcin Łukaszewicz (IIB) i Justyna Woronowicz (IID). Po przeprowadzeniu głosowania
i przeliczeniu głosów komisja stwierdziła, że przedstawicielami naszej szkoły w MRM w kadencji 2017-2018 będą Marcin Łukaszewicz (70 ważnych głosów) i Natalia Głódź (65 ważnych głosów).

29 września 2017r. wybraliśmy również przewodniczącego i drugiego opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Pierwszą funkcję obejmie Marcin Łukaszewicz z IIB (80 ważnych głosów), który pokonał dotychczasową przewodniczącą Natalię Olechno z IIIAE (70 ważnych głosów). Drugim Opiekunem SU została wybrana p. prof. Grażyna Kazimierowicz (42 ważne głosy).

Wybory cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów o czym świadczy wysoka 77% frekwencja.
Głosowanie przeprowadziła pięcioosobowa komisja, w skład której weszli uczniowie klasy IIA: Cezary Wiszniewski (przewodniczący), Magdalena Bergiel, Marta Surowiec, Adam Białous Marcin Kudaszewicz. Opiekunem przedsięwzięcia był p. prof. Jarosław Hlebowicz (pierwszy opiekun SU).

Jarosław Hlebowicz
nauczyciel historii i wos, opiekun SU