Weronika Słoma wyróżniona na Przeglądzie Piosenki Europejskiej 2017

Weronika SłomaW tegorocznej V edycji Przeglądu, który nosi podtytuł ,, Śpiewać każdy może - nawet w obcych językach" swoje umiejętności wokalne i językowe zaprezentowali uczniowie z 17 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbył się 28 lutego w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku, a naszą szkołę reprezentowała Weronika Słoma uczennica klasy I a pod opieką pani prof. Jolanty Zielenkiewicz.

Młodzi wykonawcy rywalizowali na scenie, śpiewając piosenki w jednym z wybranych języków - rosyjskim, francuskim, niemieckim lub hiszpańskim. Wśród jury, oceniającego artystów byli muzycy, choreograf oraz lektorzy ww. języków. Za wrażenia artystyczne, interpretację, poprawność językową, umiejętności wokalne oraz oprawę artystyczną Weronika otrzymała wyróżnienie i dołączyła tym samym do grona laureatów poprzednich edycji - Katarzyny Szczesiul oraz Mateusza Stasiulewicza. Weronika zaśpiewała piosenkę z repertuaru rosyjskiej piosenkarki Poliny Gagariny.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

opiekun merytoryczny Irena Szymaniuk