XI Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

IMG 0204Trzydziestu czworo uczniów naszego liceum przystąpiło dziś o godz. 12.00 do zmagań z 24 zadaniami XI Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Zadania były podzielone na trzy grupy, ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie.

Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli jedną godzinę zegarową. Każdy uczeń na starcie otrzymał 24 punkty. Za poprawną odpowiedź do stanu punktowego dodawane były 3, 4 lub 5 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania. Za błędną odpowiedź potrącano uczniowi 0,75, 1 lub 1,25 pkt, w zależności od stopnia trudności pytania. Maksymalnie uczeń mógł zdobyć 120 punktów. Wstępne wyniki uzyskane przez poszczególnych uczniów znane będą za 2 tygodnie, zaś oficjalne w terminie dwóch miesięcy od daty przeprowadzenia konkursu.

Konkurs "Bóbr" jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Jego zasady są podobne do zasad konkursu matematycznego Kangur, z tą różnicą, że jest przeprowadzany online z wykorzystaniem specjalnej platformy oraz to, że nie wiąże się z nim żadna opłata.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

nauczyciele informatyki
Andrzej Dowgiert