Z WIZYTĄ W ZAKŁADZIE KARNYM W BIAŁYMSTOKU

53043148 1575540342549151 1432115368352022528 nDnia 28.02. 2019 r. klasa druga mundurowa pod opieką p. prof. Krystyny Możejko – Andryszczyk i p. prof. Barbary Kołosowskiej uczestniczyła w prelekcji zorganizowanej w Zakładzie Karnym w Białymstoku.

Por Piotr Zimnoch zapoznał z historią i specyfiką białostockiej jednostki oraz przedstawł programy resocjalizacyjne wdrażane w zakładzie. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia pawilonu mieszkalnego co pozwoliło im namacalnie zapoznać się ze specyfiką Służby Więziennej.
W trakcie wycieczki młodzież mogła również sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Na strzelnicy "Hubertus" zajęcia praktyczne ze strzelania bronią palną poprzedziło szkolenie teoretyczne. Pod czujnym okiem instruktora młodzież uczyła posługiwać się bronią tak aby trafić do celu i jednocześnie zachować wszystkie procedury bezpieczeństwa.

Mamy nadzieje, że wiedza jaką zdobyli nasi uczniowie podczas wycieczki będzie przydatna w trakcie dalszej nauki oraz wyboru zawodu.

Barbara Kołosowska
wychowawca klasy