{gallery}2019_11_15_Tworczosc{/gallery}
Autorką prac jest Natalia Bibińska, uczennica klasy I BC. Jej ulubioną techniką jest rysunek, a ulubionym tematem – zwierzęta, utrwalane w sposób realistyczny lub fantazyjny, czasem wręcz surrealistyczny.
{gallery}2018_04_04_Bibinska{/gallery}
"Gadające głowy" to sonda szkolna, której pomysł narodził się po obejrzeniu krótkiego filmu dokumentalnego (sondy ulicznej) K. Kieślowskiego z 1980 roku. Trzy uczennice naszego liceum postanowiły zadać swoim rozmówcom podobne co K. Kieślowski pytania: Kim jesteś? Czego byś chciał? Co jest dla ciebie najważniejsze? Jakie padły odpowiedzi na te z pozoru banalne pytania? Jaki efekt osiągnęły autorki dokumentu? Oceńcie sami. Zapraszamy do obejrzenia filmiku.
Prace Aleksandry Bajerskiej (kl. IIIc) oraz Justyny Woronowicz (kl. Id) zgłoszone do konkursu "Pi Plakat".
Praca Aleksandry Bajerskiej z kl. IIIc (Bliskość ma znaczenie) i Natalii Śliż z kl. IIId zgłoszone do XIII Ogólnopolskiego Konkursu o nagrodę im. bł. ks. J. Popiełuszki "Pomóż ocalić życie bezbronnemu".
Prace uczennicy klasy II ae Natalii Głódź zgłoszone w XIII edycji Konkursu o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki "Pomóż ocalić życie BEZBRONNEMU" oraz do konkursu "Wypełnij życie sensem".
Mam.media.pl to platforma, która daje możliwość stworzenia własnej multimedialnej e-gazety, zwanej qmamem. Tu można założyć własną redakcję lub przyłączyć się do już istniejącej, nauczyć się warsztatu dziennikarskiego. Portal został stworzony przez Fundację Nowe Media, której celem jest kształtowanie świadomych odbiorców mediów. Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych numerów qmama wydawanego w naszej szkole. Zobaczcie, czym interesowali się i o czym pisali w swoich artykułach z 2010/2011 roku Wasi starsi koledzy i koleżanki. Być może rozpoznacie w nich swoich znajomych. Może zechcecie założyć własnego klasowego qmama. Poniżej linki do kilku numerów e-gazetki pt. LOKopernik.
http://mam.media.pl/published/issue/876/5673
http://mam.media.pl/published/issue/876/5254
http://mam.media.pl/published/issue/876/4835
http://mam.media.pl/published/issue/876/4350
http://mam.media.pl/published/issue/876/4260
http://mam.media.pl/published/issue/876/2609
http://mam.media.pl/published/issue/876/2169
Do Polski jakiś czas temu przyszła moda na sleeveface, czyli zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące kreatywne i śmieszne połączenie naszej osobowości z ukrytym książkowym alter ego. Do zrobienia takiego zdjęcia należy się przygotować. Ważny jest odpowiedni kadr, idealnie dobrany strój, odpowiednia poza czy aranżacja tła. Dzięki temu powstają ciekawe fotografie.
Sleeveface stał się najbardziej rozpowszechniony w 2006 roku za sprawą portali społecznościowych. Taka zabawa fotografią służy przede wszystkim świetnej rozrywce, rozwijaniu swoich twórczych talentów, a także popularyzacji czytelnictwa.
Uczniowie klasy II AE postanowili wziąć udział w tej zabawie. Zachęcamy do obejrzenia efektów ich pracy i stworzenia własnych ciekawych fotografii.
Przemysław Bałakier – kl. IIAE
Jolanta Zielenkiewicz
{gallery}2016_10_18_IIAE{/gallery}
tel: (85) 711-25-29
fax: (85) 711-25-74
e-mail: sekretariat@liceumsokolka.pl
dyrektor: dyrektor@liceumsokolka.pl
pedagog: pedagog@andryszczyk.pl
Inspektor Ochrony Danych:
iod@liceumsokolka.pl