Akcje na Dzień Kobiet

Marzec to ważny miesiąc w działaniach Amnesty International na rzecz praw kobiet. Szkolny Klub AI w marcu zorganizował dwie akcje. Akcją priorytetową była akcja na dzień 8 marca. Głównym tematem w tym roku była sytuacja dziewczynek z Burkina Faso.

Pokazaliśmy solidarność z jedenasto - i dwunastoletnimi dziewczynkami zmuszanymi do małżeństwa. W ich imieniu pisaliśmy listy w grudniowym MARATONIE. W ramach listów solidarności własnoręcznie wykonaliśmy kartki ze słowami wsparcia dla dziewczynek z Burkina Faso wykorzystując różne techniki plastyczne. Wysłaliśmy je do biura Amnesty International Polska. Zostaną one przekazane władzom Burkina Faso, a zdjęcia kartek będą wykorzystane w dalszej pracy na rzecz praw kobiet i dziewczynek.

Akcją dodatkową w marcu było zbieranie podpisów pod petycją do władz Tunezji. Tunezyjskie kobiety wciąż czekają na zmiany prawne, które zapewnią im ochronę przed przemocą seksualną i innymi formami przemocy ze względu na płeć. Tunezja jest krajem, w którym dokonało się wiele pozytywnych zmian w zakresie praw człowieka w ostatnich latach, w tym uchwalono nową konstytucję, jednak problem przemocy wobec kobiet pozostawał w cieniu. Podjęliśmy się zbierania podpisów w ich imieniu pamiętając, że wszystkie kobiety powinny mieć możliwość obrony swoich praw.

Za udział w akcji wszystkim serdecznie dziękujemy.

Szkolny Klub Amnesty International
z opiekunem Jolanta Czołpińską