Olimpiada Solidarności

Laureaci Olimpiady SolidarnościDwie dekady historii jest ogólnopolskim konkursem historycznym adresowanym do uczniów klas drugich (licea) lub trzecich (technika). Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat najnowszej historii Polski (lata 1970-1990), przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i dorobku kulturowego.

Organizatorem olimpiady jest Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska. W bieżącym roku szkolnym odbywa się III edycja. Olimpiada składa się z trzech etapów (szkolnego, wojewódzkiego - z każdej szkoły maksymalnie 2 uczniów i centralnego - z każdego województwa trzy osoby). Reprezentantami LO im. Mikołaja Kopernika byli dwaj uczniowie: Piotr RyszkiewiczMichał Piotr Kułakowski. W zawodach wojewódzkich Michał zajął III miejsce co umożliwi mu start w finale ogólnopolskim. Odbędzie się on w Krakowie w połowie czerwca 2016 r. Dwa miesiące przed rozgrywką finałową uczestnicy zostaną zaproszeni na wizytę studyjną do Gdańska - miasta związanego z wydarzeniami 1970 i 1980 r.

Nauczycielem Prowadzącym i opiekunem uczniów jest Jarosław Hlebowicz.

Nauczyciel historii w LO im. M. Kopernika w Sokółce
Jarosław Hlebowicz