Dni Otwarte

Dni Otwarte 2016

Od wielu lat w naszej szkole odbywają się Dni Otwarte skierowane do gimnazjalistów decydujących o kierunku dalszego kształcenia. Tegoroczna impreza przypadła w pierwszy wiosenny poniedziałek 21 marca. Zaprezentowaliśmy osiągnięcia szkoły w ostatnich latach.

Należą do nich m.in. udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, projektach edukacyjnych, zawodach sportowych, wolontariacie, akcjach na rzecz środowiska lokalnego. Podczas Dnia Otwartego gimnazjaliści mogli obejrzeć prezentację oferty edukacyjnej szkoły, pokaz musztry i samoobrony w wykonaniu uczniów klasy mundurowej, spróbować swoich sił w quizie wiedzy o naszym patronie, uczestniczyć w pokazie łazika marsjańskiego, o którym opowiadał absolwent szkoły p. Maciej Rećko.

W najbliższym roku szkolnym przeprowadzamy nabór do następujących klas:

• humanistycznej (przedmioty rozszerzone: język polski, historia, wiedza
    o społeczeństwie),
  • politechniczno- informatycznej (przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka),
  • medycznej (przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski),
  • językowej (przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, język niemiecki lub rosyjski),
  • mundurowej (przedmioty rozszerzone: geografia, język angielski, zwiększona liczba godzin wf).

W organizację Dnia Otwartego zaangażowali się: Urszula Sklepkowska, Gabriela Tochwin, Agata Jacewicz (wszystkie osoby z IIC), Jakub DzienisPrzemysław Boćkowski (II B), Katarzyna Szczesiul, Marek Kosacki, Adam KozłowskiMichał Mateusz Sujeta (III A) oraz Paweł Sujeta (III B). Stoiska przygotowali uczniowie klas drugich oraz I A/E. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała p. dyrektor Iwona Grzybowska.

Nauczyciel historii i wos
Jarosław Hlebowicz