Awans Pawła i Mateusza do II etapu konkursu „Matematyka stosowana”

Uczniowie LO podczas wykładu na Politechnice BiałotockiejKonkurs „Matematyka stosowana” jest konkursem o indeks na dowolny kierunek prowadzony na Politechnice Białostockiej. W ramach przygotowań do konkursu, uczniowie kl. IIb – Mateusz HarasimowiczPaweł Gliński, a także ich koledzy z klasy – uczestniczyli w wykładach na Politechnice Białostockiej.

Tematami wykładów były: liczby zespolone, macierze i podstawowe działania na macierzach oraz rachunek błędów.

11 marca w I (teoretycznym) etapie konkursu, każdy uczestnik dwuosobowej drużyny musiał rozwiązać quiz składający się z 20 zadań obejmujących zagadnienia realizowane w szkole ponadgimnazjalnej oraz zagadnienia wykraczające poza podstawę programową liceum. Paweł Gliński i Mateusz Harasimowicz znaleźli się w gronie 34 dwuosobowych zespołów, które awansowały do II etapu konkursu.

II etap konkursu (praktyczny) odbędzie się 30 i 31 marca 2016 r. Polegał on będzie na drużynowym przeprowadzeniu doświadczeń bądź pomiarów i wykonaniu niezbędnych obliczeń matematycznych na poszczególnych wydziałach Politechniki Białostockiej.

Gratuluję uczestnikom konkursu i życzę powodzenia w kolejnym etapie.

Grażyna Kazimierowicz
nauczyciel matematyki