X Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr 2015"

X Międzynarodowy Konkurs Informatyczny W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole X Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr 2015”. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów z klas drugich i trzecich, którzy przez 60 minut zmagali się z zadaniami z zakresu informatyki, technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wykorzystano w nim wszystkie dostępne w szkole komputery spełniające wymogi sprzętowe i programowe konkursu.

Celem konkursu jest rozwój myślenia algorytmicznego wśród uczniów na wszystkich szczeblach edukacji, zwiększenie ich zaangażowania w stosowanie komputerów i technologii informacyjnej podczas nauki w szkole i w domu, rozwój twórczego podejścia do zdobywania wiedzy i umiejętności oraz stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół, w różnych krajach.
Zasady konkursu są bardzo podobne do matematycznego "Kangura". Odbywa się jednocześnie we wszystkich krajach w nim uczestniczących.

Wstępne wyniki konkursu poznamy za 2 tygodnie.

Więcej informacji na stronie konkursu http://www.bobr.edu.pl

Zbigniew Kazimierowicz
nauczyciel informatyki