Brązowa Szkoła 2020

LO braz 2020W XXII Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 nasze liceum znalazło się w gronie najlepszych liceów w Polsce i otrzymało honorowy tytuł "Brązowej Szkoły 2020".

Ranking Perspektyw to źródło wiedzy o szkołach w całej Polsce. Umożliwia porównywanie szkół, sprawdzanie ich sukcesów i słabszych stron oraz wyników na tle konkurencji. Najlepsze szkoły ponadpodstawowe wybierane były w rankingu spośród 2085 liceów ogólnokształcących oraz 1728 techników. Perspektywy ogłosiły listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników. Nasze liceum zajęło 740 miejsce w Polsce i 26 miejsce w województwie podlaskim. Jest też najwyżej ocenionym liceum w Powiecie Sokólskim.

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom wyróżnionym w XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. To szkoły, które śmiało można polecić wszystkim ambitnym uczniom. Szkoły, w których warto się uczyć! - czytamy na stronie Perspektyw.

Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych (30%), jak i dodatkowych (45%). W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach (25%) daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły. Należy również pamiętać, że pozycja rankingowa jest też efektem współpracy całego grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.

Całej szkolnej społeczności, uczniom, olimpijczykom, maturzystom za ich pracę - dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Zaś wszystkich zdolnych, ambitnych i kreatywnych uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy stoją przed wyborem dobrej szkoły, w której warto się uczyć - zapraszamy do nas, do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Sokółce.

Szczegółowe informacje na temat rankingu, wyników i sposobu oceniania szkół znajdują się na stronie Perspektyw. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Wyniki rankingu mogą ułatwić też podjęcie decyzji uczniom, którzy poszukują odpowiedniej dla siebie szkoły.

Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną