Stypendium Prezesa Rady Ministrów

86742803 2177447862358393 8601809489378672640 o13 stycznia 2020 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz stypendiów Ministra Edukacji Narodowej dla wyróżniających się uczniów szkół średnich województwa podlaskiego. W uroczystości wzięli udział: Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski oraz Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano 118 uczniom. O stypendium ubiegać się mogą uczniowie szkół dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Przyznaje się je jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej przyznano 29 uczniom. Otrzymują je uczniowie szkół publicznych dla młodzieży lub szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży, którzy w danym roku szkolnym uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne lub sportowe.

Z naszej szkoły stypendium otrzymała uczennica klasy trzeciej Justyna Szczesiul, która w ubiegłym roku szkolnym uzyskała najwyższą średnią - 5,4.

Gratulujemy Justynie osiągnięć i życzymy powodzenia na maturze.

Dyrektor Iwona Grzybowska