Białostocki Salon Maturzystów

Białostocki Salon MaturzystówW dniu 14 września 2015 r. klasy III B i III C, pod opieką nauczycieli naszej szkoły: Jolanty Czołpińskiej, Krystyny Grzesik i Grażyny Laszuk, uczestniczyły w BIAŁOSTOCKIM SALONIE MATURZYSTÓW. Impreza została zorganizowana na Uniwersytecie w Białymstoku – w Instytucie Chemii i Biologii.

Uczniowie uczestniczyli w wykładach i prezentacjach dotyczących nowej formuły zdawania egzaminu maturalnego od 2015 . Nasi przyszli maturzyści brali udział w wykładach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży w zakresie egzaminów z następujących przedmiotów: matematyka w zakresie podstawowym i rozszerzonym, chemia i biologia w zakresie rozszerzonym, język angielski w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

Braliśmy również udział w prezentacjach uczelni z regionu: Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Swoją ofertę edukacyjną podczas Salonu prezentowały również inne uczelnie z kraju.

Młodzież miała możliwość usystematyzowania swojej wiedzy i wyjaśnienia wątpliwości dotyczących procedur zdawania egzaminu maturalnego przed podjęciem decyzji o wyborze przedmiotów maturalnych w deklaracjach składanych do 30 września. Możliwość bezpośrednich rozmów ze studentami różnych uczelni była ponadto dodatkowym atutem wyjazdu

Wykłady miały miejsce w niedawno oddanym do użytku Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku - Instytucie Biologii oraz Instytucie Chemii na ul. Ciołkowskiego. W imponującym budynku w nowoczesnych salach wykładowych wszyscy bardzo szybko poczuli się jak u siebie. Kto wie, może już niedługo część z naszych uczniów powróci tu na stałe …

Opr. Jolanta Czołpińska