Pożegnanie Lata 2015

Pożegnanie Lata 201513 września uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce uczestniczyli w Festynie Pożegnanie Lata 2015, zorganizowanym przez Starostwo  Powiatowe w Sokółce.

Uczniowie klas medycznych pod opieką Pani Grażyny Laszuk promowali znaczenie ruchu i ćwiczeń fizycznych w ramach profilaktyki antynowotworowej zgodnie z Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem pod hasłem: „Biegam – więc jestem”.

Na festynie wśród wielu stoisk dało się też zauważyć stoisko naszej szkoły. Uczennice z klasy IIIC (Karolina Krawiel, Karolina Sitko, Justyna Woronko i Ania Białous) pod opieką Pani Krystyny Grzesik prezentowały ciekawe doświadczenia chemiczne, a absolwenci klasy mundurowej: Maciej Bryczkowski i Mateusz Ignatowicz demonstrowali sposoby udzielania pierwszej pomocy.

Podczas pikniku grupa sześciorga wolontariuszy z klasy IId ( Ania Anoszko, Natalia Lisowska, Dominika Stelmaszek, Iza Sobolewska, Marcin Plichta, Artur Jelski) wraz z pedagogiem szkolnym zbierała pieniądze na organizację turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową lub autyzmem oraz organizację czasu wolnego poprzez aktywny udział w imprezach kulturalnych w środowisku lokalnym podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”. W wyniku przeprowadzonej aukcji zebrano 2471,75zł.

Krystyna Możejko-Andryszczyk