Dzień Edukacji Narodowej

Święto Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. W naszym liceum obchodzimy je uroczyście, wraz z emerytowanymi nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi szkoły. Ich obecność jest dla nas dowodem trwania i budowania tradycji szkoły. Miło nam też było gościć dyrektora Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Sokółce - panią A. Aniśkiewicz oraz przedstawicieli rodziców - panią L. Szymańską i panią I. Bagińską.

Pani dyrektor Iwona Grzybowska w swoim przemówieniu mówiła: 14 października to dzień, w którym mamy okazję podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę. Za zaangażowanie, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów. Za życzliwość i serdeczność, którymi obdarzają uczniów i siebie nawzajem. Za to, że są twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki nim nasza szkoła jest wyjątkowa.

Były więc słowa uznania, podziękowania i życzenia od Starosty Sokólskiego - pana Piotra Rećko, rodziców, samorządu uczniowskiego i oczywiście dyrekcji:

Życzę Państwu, by znaczenie pracy, którą wykonujecie stawało się coraz bardziej oczywiste dla wszystkich członków naszego społeczeństwa. Cieszę się, że dane nam jest brać czynny udział w jednej z najważniejszych powinności, jaka może mieć człowiek w stosunku do drugiego człowieka – w przekazywaniu mu wiedzy i doświadczenia, w wychowywaniu go. To wieli zaszczyt, ale też i wielka odpowiedzialność.

Pamiętaliśmy też o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszego liceum. Minutą ciszy uczciliśmy ich pamięć.

Za zaangażowanie i sukcesy w pracy zawodowej pani dyrektor nagrodziła nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. Nagrody otrzymali: prof. Eugenia Garbuz, pedagog Krystyna Możejko - Andryszczyk, prof. Bożena Marcińczyk, prof. Stanisław Marchiel, prof. Jarosław Hlebowicz, prof. Zbigniew Kazimierowicz, ksiądz Michał Urban oraz pan Jan Malewicz, pani Maria Darkowska, pani Małgorzata Kucharczyk, pani Mariola Arciuch, pani Ludmiła Jacewicz i pani Ewa Kułak.

Nagrodę jubileuszową za 35 lat pracy otrzymała prof. Grażyna Laszuk oraz nagrodę za 20 lat pracy - prof. Barbara Kołosowska.

Nagrody Starosty otrzymają - prof. Agnieszka Backiel i prof. Małgorzata Kułakowska.

Słodkie nagrody (i to aż w dwunastu kategoriach) oraz pamiątkowe dyplomy przyznali też uczniowie, podczas zorganizowanej gali Koperniki 2016. Otrzymali je wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły.

Nie zabrakło również muzycznych akcentów. Życzenia wyśpiewała Gabriela Wigda (kl. II a/e). Dwa inne utwory wykonały: Weronika Słoma (kl. I a) i Karolina Onoszko (kl. III b). Całą uroczystość prowadziły uczennice kl. II a/e: Paulina Michałowska i Gabriela Wigda.

Sympatycznym akcentem, kończącym uroczystość, był specjalnie przygotowany przez uczniów filmik z życzeniami.

Nad organizacją i przebiegiem Dnia Nauczyciela czuwała klasa II a/e wraz z wychowawcą - prof. Małgorzatą Kułakowską.

prof. Małgorzata Kułakowska