VI Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku w Leśnej Topografii

Artur Lapata6 października 2016 roku w Nadleśnictwie Czarna Białostocka odbyły się zawody w leśnej topografii, w których udział brali uczniowie Naszej szkoły w składzie: Izabela Szoda, Aleksandra Jackiewicz, Diana Zarachowicz, Artur Lapata, Daniel Danilewicz, Jakub SawickiNasi uczniowie rywalizowali z reprezentacjami: Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Muzeum Ziemi Piskiej, szkołami leśnymi i mundurowymi oraz leśnikami z nadleśnictw Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie, Olsztynie i Białymstoku.

Zawody miały na celu doskonalenie umiejętności poruszania się z mapą w nieznanym leśnym terenie. Uczestnicy mieli do pokonania ok. 4-6 km odcinek trasy na podstawie mapy 1: 10 000 z obowiązkiem potwierdzenia punktów kontrolnych. W kategorii szkoły i uczelnie, w której rywalizowali Nasi uczniowie VI miejsce zajął Artur Lapata.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników.

Bożena Marcińczyk
Nauczyciel wychowania fizycznego