Dzień Edukacji Narodowej

72449919 1923774684392380 3429762476571361280 nW dniu 11 października 2019r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli: Starosta Sokólski Pan Piotr Rećko, emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Życzenia nauczycielom i pracownikom złożył Pan Starosta Piotr Rećko. Pan Starosta wręczył również Nagrody Starosty nauczycielom: Pani Dyrektor Iwonie Grzybowskiej, Pani Danucie Lewczuk i Panu Jarosławowi Hlebowiczowi.

Pani Dyrektor Iwona Grzybowska zwróciła sie do uczestników słowami: "Szkoła to My wszyscy – uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emeryci, którzy przed laty tworzyli społeczność LO. To dzięki Wam nasza szkoła jest wyjątkowa, panuje tu niepowtarzalna atmosfera i wszyscy, mam taką nadzieję, czują się tu dobrze. Jestem Wam wszystkim wdzięczna za to, że dbacie o siebie nawzajem, że sobie pomagacie, że chcecie razem współpracować.

Życzę Państwu, aby nie zabrakło Nam sił izapału do kształtowania kolejnych pokoleń. Abyśmy dla swoich uczniów byli wzorem do naśladowania. Abyśmy uczyli ich jak pokonywaćżyciowe przeszkody i kierować się w życiu tylko dobrem. Abyśmy pokazywali swoim uczniom, że porażki też mogą uczyć czegoś pożytecznego, że w trudnych sytuacjach mogą odkryć swoją siłę. A gdy przeżywają trudności mogą liczyć na Naszą pomoc i wsparcie.

Życzę, aby sukcesy uczniów były dla nas nagrodą za ciężką pracę. Abyśmy w społeczeństwie byli doceniania za to „że każdego dnia ofiarujemy to, co w nas najlepsze - cudzym dzieciom.”

Następnie zostały wręczone Nagrody Dyrektora dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Życzenia nauczycielom i pracownikom złożyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekazując na ręce Pani Dyrektor kosz słodyczy.

W trakcie akademii odbył się konkurs “Kocham Cię, Szkoło!”, w którym uczestniczyły dwie drużyny nauczycieli. Wśród wielu konkurencji znalazły się kalambury, odgadywanie tytułów piosenek na podstawie usłyszanej muzyki, "głuchy telefon”, wskazywanie autora tekstu literackiego, odpowiedzi na pytania o szkole. Konkurs I oprawę muzyczną do akademii przygotowała klasa II B z wychowawczynią Panią Małgorzatą Kułakowską.

Dodatkową niespodzianką dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej jest filmik od klasy II B wraz z wychhowawcą. https://youtu.be/Ch5IgV9eRAw