Dzień Dawcy w naszym LO

53264597 1575545865881932 4609340734355537920 nO tym, że pomaganie innym dodaje skrzydeł doskonale wiedzą uczniowie kl. I B, a szczególnie grupa wolontariuszy, która razem ze swoją wychowawczynią 22 lutego zorganizowała w naszym liceum Dzień Dawcy Szpiku Kostnego.

Gabrysia Kwasowska, Kamila Kulmaczewska, Jacek Grzybowski, Łukasz Damszel, Adrian Zubrzycki i Mateusz Zubrzycki od godz. 8.00 do 18.05 rejestrowali potencjalnych dawców szpiku dla osób chorych na białaczkę. Dzień ten poprzedziły lekcje, dotyczące idei dawstwa szpiku oraz fundacji DKMS, przeprowadzone we wszystkich klasach oraz akcje promocyjne w mieście.
Udało nam się zarejestrować 45 potencjalnych dawców szpiku kostnego! Wśród nich byli oczywiście uczniowie naszego liceum, ale również uczniowie innych szkół oraz mieszkańcy Sokółki. Wszyscy zarejestrowani wykazali się ogromną empatią i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy innym. Gratulujemy podjęcia tak ważnej decyzji jaką jest rejestracja!
Dziękujemy pani dyrektor Iwonie Grzybowskiej za okazaną pomoc i wyrażenie zgody na zorganizowanie - już po raz czwarty - Dnia Dawcy w szkole. Dziękujemy też bardzo serdecznie sokólskim parafiom, redakcji portalu isokolka oraz redakcji TV Sokółka za aktywną pomoc w organizacji naszej akcji i szerzenia idei dawstwa.
Dziękujemy i jeszcze raz wszystkim gratulujemy!

Małgorzata Kułakowska,
wolontariusz - koordynator Dnia Dawcy,