Dzień Kulturoznawstwa

DSCN720816 listopada 2017r. uczniowie z klas IA, IIA i IIIAE wraz z opiekunami uczestniczyli w Dniu Kulturoznawczym – imprezie zorganizowanej przez Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB dla klas humanistycznych. Spotkanie rozpoczął interesujący wykład dr. Wojciecha Siwaka pt. ,,Wirtualna rzeczywistość – medium jutra?”, poświęcony niezwykle szybkiemu rozwojowi technologii VR.

Następny w programie był Quiz Kulturoznawczy. Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu reklamy, komunikacji w mediach cyfrowych, kultury Podlasia i filmoznawstwa. Paulina Michałowska z kl. IIIAE oraz Weronika Słoma z kl. IIA wykazały się dobrą znajomością zagadnień związanych z kulturą naszego regionu.

Uniwersytecki savoir vivre był tematem wykładu prof. Alicji Kisielewskiej. Następnie uczniowie mogli uczestniczyć w jednym z sześciu warsztatów: filmowym, arteterapii, emisji głosu, poświęconym dramie, cyfrowej produkcji muzyki lub pisaniu Haiku.

Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy się osobiście przekonać, że warto studiować kulturoznawstwo.

DSCN7219DSCN7244

Adam Białous, kl. IIA