Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Weronika SłomaW środę 15 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie przez Wicekurator Oświaty p. Bożenę Dzitkowską zaświadczeń o otrzymaniu stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium to przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Na rok szkolny 2017/2018 w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Sokółce stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Weronika Maria Słoma z kl. IIa, z najwyższą w szkole średnią ocen wynoszącą 5,44. Weronika jest utalentowana muzycznie – gra na gitarze i pięknie śpiewa. Występuje na licznych imprezach, uroczystościach i przeglądach piosenki. Weronice towarzyszyła mama p. Jadwiga Słoma. Gratulujemy i prosimy o więcej!

Krystyna Możejko-Andryszczyk