DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - MIKOŁAJA KOPERNIKA

studio 107 min         Dnia 19 lutego 2020 r. odbyły się obchody Dnia Patrona Szkoły: Mikołaja Kopernika, który urodził się 547 lat temu. W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy również Dzień Nauki Polskiej. Towarzyszyły tym obchodom różne działania, np. dyktando z j. angielskiego, Szkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku, Konkurs Plastyczny na karykaturę Kopernika oraz XI Szkolny Konkurs Piosenki „eLOwizja 2020”.

W obchodach dnia Patrona wzięli udział: Starosta Sokólski Pan Piotr Rećko oraz absolwenci z roku 1963 i 1964 Pan profesor Marek Biziuk – Honorowy Obywatel Sokółki oraz Pan Lech Banachowski, którzy reprezentowali Fundację Edukacyjną Jerzego Sarosieka. Wręczyli oni stypendia dla dwójki uczniów naszej szkoły za działalność społeczną. Stypendium otrzymała Weronika Machłajewska uczennica klasy II B i Konrad Piotr Rećko uczeń klasy II A.

Szkolny Konkurs Piosenki „eLOwizja 2020” odbył się już po raz jedenasty.

W muzycznych zmaganiach wzięli udział zarówno soliści, duety, jak i zespoły.

Każdy występ był oceniony przez Jury w składzie: pani Barbara Maj i pani Agnieszka Kozakiewicz z Sokólskiego Ośrodka Kultury, pani Grażyna Laszuk – nauczyciel biologii oraz Patrycja Szuszkiewicz – uczennica kl. III a. Publiczność również mogła zagłosować na swojego faworyta.

Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce - Kaja Klimczak za wykonanie utworu „Szyba” Katarzyny Groniec z musicalu „Metro”,

II miejsce – Mateusz Zalewski – za wykonanie utworu pt. „Twój śpiew”z musicalu „Love Never Dies”,

III miejsce – Kamil Kowalewski – za wykonanie utworu „Majka” zespołu Stare Dobre Małżeństwo,

Wyróżnienie – Emilia Gudalewska – za wykonanie utworu „A to co mam” Kasi Kowalskiej,

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI ZDOBYŁA – Kaja Klimczak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Naszą imprezę uświetnił również występ starszej grupy sokólskich mażoretek pod nazwą „Stella”. Zespól istnieje już od 6 lat przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce. Prowadzi go pani Katarzyna Reszuta, instruktorka i choreografka. Znaczącym sukcesem zespołu był zloty medal na XIII Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA 2018 w Białymstoku. Przed publicznością zaprezentowała się także młodsza grupa mażoretek pod kierunkiem pani Magdaleny Breńko.

Dziękujemy wszystkim zebranym za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.

Koordynator: Danuta Lewczuk