Ortograficzne zmagania

89152010 2205944682842044 630554718640275456 oW piątek 28 lutego ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły przystąpiło do napisania Ogólnoszkolnego Dyktanda. Konkurs ten organizowany jest od kilkunastu lat, w tym roku odbyła się już XXI edycja. Bohaterem tegorocznego dyktanda był „Podlasianin Oswald i jego apodyktyczna żona, którzy zachwycali się florą Puszczy Białowieskiej: merzykiem fałdowanym i wawrzynkiem wilczełyko (…). i jak w półbajce kontemplowali pejzaże północno-wschodniej Polski… ”

Zwycięzcami XXI Ogólnoszkolnego Dyktanda zostali:
I miejsce – Maciej Waluk, kl. 2b
II miejsce- Dawid Kisiel, kl. 2b
III miejsce- Ewelina Sapieżyńska, kl. 1c
IV miejsce- Katarzyna Glińska, kl. 2a

GRATULUJEMY!
Laureaci szkolnego dyktanda będą reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach w Ortografii na szczeblu powiatowym, a zdobywca I miejsca – również na szczeblu wojewódzkim.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy powodzenia podczas kolejnych eliminacji.

Organizatorzy:
Małgorzata Kułakowska, Jolanta Zielenkiewicz, Ewa Firs, Eugenia Garbuz