V Powiatowe Dyktando z J. Angielskiego

MG 1164W dniu 19.02.2020 odbyło się V Powiatowe Dyktando z J. Angielskiego. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych (VII i VIII klas) i szkół ponadpodstawowych. W dyktandzie uczestniczyło 21 uczniów ze szkół powiatu sokólskiego:

1. SP nr 1 , SP nr 2 w Sokółce
  2. SP w Starej Kamionce
  3. SP w Kuźnicy
  4. Zespół Szkół w Suchowoli
  5. ZSZ w Sokółce
  6. ZS w Dąbrowie Białostockiej
  7. ZS CKR w Janowie
  8. ZSR w Sokółce
  9. ZS w Sokółce

Dyktando miało na celu propagowanie nauki j. angielskiego, doskonalenie umiejętności językowych, integrację uczniów powiatu i promocję Zespołu Szkół w Sokółce. Było także elementem obchodów pierwszego Dnia Nauki Polskiej i kolejnego Święta Patrona szkoły - Mikołaja Kopernika. Sponsorami dyktanda byli: Starosta Sokólski, Wydawnictwo Nowa Era i Oxford University Press

Nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych:

1 miejsce – Wiktoria Bancerek – SP2

2 miejsce – Piotr Doroszkiewicz – SP1

3 miejsce – Jolanta Winiarska – SP1

Wyróżnienie -Dominik Stupak – SP Stara Kamionka

Nagrodzeni uczniowie szkół ponadpodstawowych:

1 miejsce – Agnieszka Budnik – ZS w Dąbrowie Białostockiej

2 miejsce – Maciej Waluk – ZS w Sokółce

3 miejsce – Michał Sałak - ZS w Sokółce

Wyróżnienie – Marek Szczesnewicz –ZS w Suchowoli

Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym życzymy sukcesów w zmaganiach z językiem angielskim w kolejnym roku.

Nauczyciele j. angielskiego: Dorota Dziakowska, Joanna Czemiel, Jolanta Czołpińska