Michał Kułakowski i Artur Jelski finalistami
Olimpiady Wiedzy o Mediach

W dniach 18-19 marca 2016 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap centralny II Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wzięli w nim udział uczniowie naszego liceum- Michał Kułakowski oraz Artur Jelski.

Wspomniani drugoklasiści możliwość udziału w interdyscyplinarnej Olimpiadzie, organizowanej przez Instytut Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, zapewnili sobie już w grudniu 2015 r., osiągając bardzo wysokie wyniki w eliminacjach wojewódzkich.

Podczas etapu centralnego musieli się zmierzyć, wraz z innymi stu pięćdziesięcioma uczniami z całej Polski, z testem składającym się z 35 pytań z zakresu szeroko rozumianych mediów i historii ich rozwoju, z języka polskiego, regulacji prawnych obejmujących funkcjonujący w Polsce system medialny, a nawet z informatyki.

W trakcie pobytu w Warszawie uczniowie wzięli także udział w spotkaniach ze znanymi dziennikarzami: Anną Morawką - dziennikarką telewizyjnej "Panoramy" oraz Krzysztofem Ziemcem - prezenterem "Wiadomości". Kolejną atrakcją zaplanowaną przez organizatorów była wizyta w Narodowym Instytucie Audiowizualnym, którego pracownicy zapoznali młodzież z procesem digitalizacji materiałów analogowych oraz zagadnieniami z zakresu prawa autorskiego, a także zaprezentowali działanie innowacyjnego systemu nagłośnienia Dolby Atmos.

Michał i Artur w tegorocznej edycji Olimpiady uzyskali tytuł finalistów etapu centralnego. Uczniowie udział w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Mediach traktują jako cenne doświadczenie, z którego postarają się skorzystać w przyszłorocznej edycji Olimpiady. Jako uczniowie klas trzecich, zgodnie z regulaminem Olimpiady, będą mieli szansę na zdobycie indeksów na studia.

Michał Kułakowski
ubiegłoroczny laureat i tegoroczny finalista
Olimpiady Wiedzy o Mediach