Warsztaty „ORIGAMI”

Dnia 19 lutego 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Sokółce przy ulicy Mickiewicza 11 odbyły się warsztaty „Origami”, których uczestnikami byli uczniowie klas I i klasy III b tejże szkoły oraz przedstawiciele Klubu Młodych Matematyków z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce.

W zajęciach uczestniczyła pani dyrektor - Iwona Grzybowska. Warsztaty zorganizowała i prowadziła nauczycielka matematyki - Anna Ponikwicka.
Celem warsztatów była integracja młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz ich wspólna nauka - poznanie budowy brył foremnych metodą modułową. Podstawą wykonania figur był trójkąty równoboczne.
Prowadzone przez nauczycielkę matematyki warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli. W trakcie zajęć zaprezentowane zostały prace uczniowskie wykonane przez członków Klubu Młodych Matematyków.
Zdjęcia wykonał Marcin Gwiazdowski – pedagog z Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

/Anna Ponikwicka/