Wystawa prac „Igłą malowane”

Dnia 18 grudnia 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Sokółce przy ulicy Mickiewicza 11 odbyły się warsztaty „Igłą malowane”, których uczestnikami byli uczniowie klasy Ia, IIc, IIId tejże szkoły oraz przedstawiciele Klubu Młodych Matematyków z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce.

W zajęciach uczestniczyła dyrektor - Iwona Grzybowska oraz nauczycielka języka angielskiego - Jolanta Czołpińska. Warsztaty zorganizowała i prowadziła nauczycielka matematyki - Anna Ponikwicka.
Celem warsztatów była integracja młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz ich wspólna nauka - poznanie haftu strukturalnego. Haft strukturalny nazwany jest „matematyką malowaną”. Jego wzory powstają w wyniku przecinania się prostych odcinków. Powstają na bazie figur geometrycznych: trójkąta, kwadratu, prostokąta, koła itd.
Efektem zajęć były prace samodzielne wykonane przez uczestników warsztatów. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane w pracowni matematycznej.
Zdjęcia wykonał Marcin Gwiazdowski –pedagog z Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

/Anna Ponikwicka/