II miejsce Pawła Jacewicza w finale ogólnopolskiego konkursu MIKROPROFESOR

Uczestnicy XIII Finału MikroprofesoraW piątek tj. 3.06.2016 w Powiatowym Zespole Szkół Nr 2 w Oświęcimiu odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego MIKROPROFESOR, na który przybyli wszyscy zakwalifikowani uczestnicy. Reprezentowali oni następujące województwa: małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie, śląskie i zachodniopomorskie. Każdy z uczestników zmierzył się z 10 zadaniami praktycznymi wykonywanymi na czas.

Dotyczyły one m.in. znajomości systemów operacyjnych, języka HTML, PHP i CSS, rozróżniania podzespołów sprzętu komputerowego, zaawansowanej znajomości pakietu MS Office, programów graficznych oraz technicznego języka angielskiego. Na zwycięzcę konkursu czekała atrakcyjna nagroda – wyjazd i tygodniowy pobyt w Brukseli, ufundowana przez panią Różę Thun – europosłankę do Parlamentu Europejskiego.

Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się dzień później w Krakowie, w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. prof. Józefa Tischnera. Zwycięzca wraz z opiekunem otrzymał z rąk pani Róży Thun bilet do Brukseli, zaś Paweł Jacewicz, który przegrał I miejsce zaledwie o 2 punkty, pojedzie również na wycieczkę tyle, że do Warszawy, ufundowaną również przez panią Różę Thun.

Kolejny sukces Pawła Jacewicza – ucznia klasy informatycznej naszego liceum jest dowodem na to, że sokólski „Ogólniak” jest w stanie przygotować zdolnego i pracowitego ucznia do skutecznej rywalizacji z uczniami techników informatycznych z całej Polski. W tym miejscu należy zaznaczyć, że w technikach liczba godzin związanych z przedmiotami informatycznymi jest ok. pięciokrotnie większa niż w liceach ogólnokształcących z rozszerzoną informatyką.

Wielkie gratulacje Pawle! Będziemy czekać na godnego następcę.

nauczyciel informatyki
Zbigniew Kazimierowicz