Piotr Ryszkiewicz w finale Olimpiady Ekologicznej

16 kwietnia 2016 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Zadaniem wszystkich uczestników było zmierzenie się z trudnym testem z zakresu ekologii klasycznej i ochrony środowiska. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. IIc, Piotr Ryszkiewicz, który po części pisemnej uplasował się na II miejscu.

Umożliwiło mu to zakwalifikowanie się do części ustnej, w której o awans do następnego etapu walczyło 12 najlepszych uczestników. Część ustna, złożona z sześciu pytań zawartych w wybieranych losowo zestawach, wymagała olbrzymiej wiedzy pozaprogramowej, precyzji w konstruowaniu odpowiedzi, umiejętności oratorskich i opanowania stresu. Wypowiedzi uczniów oceniało grono ekspertów złożone z profesorów Uniwersytetu w Białymstoku oraz osób zawodowo zajmujących się ochroną przyrody.
Piotr wypadł wyróżniająco na tle pozostałych uczestników, zajmując II miejsce w ostatecznej rywalizacji i uzyskując tytuł Laureata Finału Okręgowego XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W dniach 3-5 czerwca 2016 r. będzie on reprezentował szkołę i całe województwo podlaskie na finale centralnym olimpiady w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Grażyna Laszuk
Opiekun merytoryczny ucznia