Powiatowy Konkurs Historyczny

Nikodem Sulik22 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu Historycznego "Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej". Celem konkursu jest upowszechnianie i utrwalanie wśród młodzieży wiedzy o Patronie szkoły i żołnierzach polskich w czasie II wojny światowej.

W konkursie uczestniczyła pięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły: Hubert Paweł Ignatowicz (III A), Damian Karczewski (II D), Michał Piotr Kułakowski (II B), Daniel Paszko (III A) i Radek Skolmowski (II D). Po raz drugi zwycięzcą konkursu został Michał Kułakowski, który powtórzył sukces z ubiegłego roku. Główną nagrodą w konkursie był tablet. Sponsorami nagród było Starostwo Powiatowe w Sokółce oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej.

Nauczyciel historii i wos
Jarosław Hlebowicz