Dni integracyjno - adaptacyjne

Dni integracyjno - adaptacyjne w naszym liceum2 i 3 września 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Sokółce odbyły się dni integracyjno-adaptacyjne w kl. I. Uczniowie klas pierwszych spędzili dwa dni na wspólnych zabawach z wychowawcami.

Zajęcia rozpoczęły się od wzajemnego poznania. Nic tak nie integruje jak wspólne wycinanie serduszek, ozdabianie teczek, czy podarowanie innym dobrych upominków. Nowi uczniowie naszej szkoły znaleźli sposób na pozbycie się strachu, związanego z nieznanym otoczeniem oraz zobowiązali się do systematyczności, punktualności, wzajemnego szacunku i obiecali, że uśmiech nigdy nie zniknie z ich twarzy.

Drugiego dnia uczennice klas III przygotowały zawody sportowe między klasami I. Dowiedzieliśmy się, która klasa jest najdłuższa, a która umie dobiec najszybciej do wychowawcy. Wiemy także, że uczniowie klas pierwszych świetnie rzucają do kosza oraz pokonują każdą trudność na torze przeszkód.

Paulina Michałowska kl. I ae

A oto kilka wybranych opinii uczniów kl. Iae:

„Przychodząc pierwszy raz do tej szkoły czułam lęk, obawy, niepewności, ponieważ praktycznie nikogo nie znałam, było to dla mnie nowe otoczenie. Ten moment był dosyć ciężki w moim życiu. Pierwszego dnia roku szkolnego ogłoszono, że klasy pierwsze będą miały zajęcia integracyjne. Ta wiadomość bardzo mnie ucieszyła, gdyż była to najlepsza okazja do poznania nowych osób. Przez dwa dni uczestniczyliśmy w tych zajęciach. Dzięki nim „zbliżyliśmy się” do siebie. Okazało się, że mamy ze sobą wiele wspólnego. Takie zajęcia są bardzo potrzebne, aby zapoznać się z nowymi osobami. Mimo że minęły dopiero niecałe trzy tygodnie nauki w nowej szkole, my w klasie czujemy się już ja „mała rodzina”.

„Zajęcia integracyjne były bardzo przydatne i ciekawe. Wszyscy się poznaliśmy i zintegrowaliśmy. Bardzo mi się podobało i powinno być więcej takich zajęć”.

„… było fajnie i to dobry początek”.

„... zajęcia mogłyby trwać jeden dzień. Było fajnie i ciekawie. Pozwoliły one nam na lepsze poznanie się z kolegami i koleżankami”.

„Uważam, że zajęcia były bardzo ciekawe. To dobry pomysł na rozpoczęcie roku szkolnego. Świetna okazja na poznanie się”.

„Moim zdaniem zajęcia integracyjne są potrzebne. Pomagają nam przełamać pierwsze lody i choć trochę zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Dzięki tym dwudniowym zajęciom dowiadujemy się wielu rzeczy o naszych nowych znajomych, przez co łatwiej jest złapać wspólny kontakt. Zajęcia są bardzo fajne i prowadzone w miłej atmosferze. Oby więcej takich zajęć!”.