Wybory przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miejskiej

Wybory przedstawicieli do Młodzieżowej Rady MiejskiejNa mocy uchwały Rady Miejskiej w Sokółce z dnia 28 maja 2015 r. została powołana Młodzieżowa Rada Miejska w Sokółce. W jej skład wchodzi 12 radnych reprezentujących 6 sokólskich szkół (3 gimnazja i 3 szkoły ponadgimnazjalne). Celem działania MRM jest kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych (art. 7 Statutu MRM w Sokółce).

Zgodnie ze wspomnianą uchwałą 16 września 2015 r. w naszej szkole odbyły się wybory.   Do udziału w głosowaniu zgłosiło się 8 uczniów: Grzegorz Borowski (IIC), Hubert Paweł Ignatowicz (IIIA), Agata Jacewicz (IIC), Paweł Jacewicz (IIIB), Artur Jelski (IID), Adam Kozłowski (IIIA), Michał Piotr Kułakowski (IIB) i Urszula Sklepkowska (IIC). Po przeprowadzeniu głosowania i przeliczeniu głosów komisja stwierdziła, że przedstawicielami naszej szkoły w MRM w kadencji 2015-2016 będą Artur Jelski (67 ważnych głosów) i Adam Kozłowski (41 ważnych głosów). Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów o czym świadczy wysoka 75% frekwencja.

Głosowanie przeprowadziła trzyosobowa komisja, w skład  której weszli uczniowie klasy III A: Daniel Paszko (przewodniczący), Marek Kosacki i Michał Piotr Romaniuk. Opiekunem przedsięwzięcia był p. prof. Jarosław Hlebowicz.

Jarosław Hlebowicz