Jesteśmy szkołą z życiem!

IMAG2545Nasze LO po raz kolejny otrzymało "Certyfikat Szkoły z Życiem" za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA i zorganizowania Dnia Dawcy Szpiku.

Akcja miała na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Odbyła się 2 marca 2018r. Główną koordynatorką była Natalia Olechno, którą wspomagały wolontariuszki: Marta Bohdan, Natalia Żółtko, Justyna Horczak, Karolina Kułak, Paulina MichałowskaKornelia Rutkowska - z klasy III A/E. Dziewczyny działały pod opieką wychowawcy - pani Małgorzaty Kułakowskiej. Dzień ten poprzedziły lekcje dotyczące idei dawstwa szpiku oraz fundacji DKMS przeprowadzone we wszystkich klasach. W tym roku udało się nam zarejestrować 43 potencjalnych dawców szpiku kostnego. A każda zarejestrowana osoba to szansa na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi, potrzebujących przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego.

certyfikatIMAG2550IMAG2723W ramach akcji #KOMÓRKOMANIA, przeprowadzonych w 994 placówkach, zarejestrowało się już ponad 29170 potencjalnych Dawców. Wśród tych osób jest 32 Dawców rzeczywistych, którzy podzielili się cząstką siebie i dali szansę na nowe życie swojemu bliźniakowi genetycznemu.

Za nadzwyczajne zaangażowanie, aktywną pomoc i wsparcie organizatorki akcji otrzymały specjalne podziękowania od Fundacji DKMS, a Małgorzata Kułakowska - dyplom dla Pedagoga z Życiem.

Uczennicom z kl. III A/E, a w zasadzie już naszym absolwentkom, serdecznie dziękuję i gratuluję. Liczę, że w następnym roku szkolnym znajdą się nowi wolontariusze gotowi do zorganizowania podobnej akcji. A może to będą nasi nowi Uczniowie? Szczerze zachęcam!

Małgorzata Kułakowska,
opiekun akcji #KOMÓRKOMANIA