Kampania społeczna "Pola Nadziei 2017/2018"

WP 20171006 002Już po raz czwarty przystąpiliśmy do kampanii "Pola Nadziei" organizowanej pod patronatem Fundacji "Pomóż Im" Onkologia i Hospicjum dla Dzieci. Jest to akcja, która ma na celu rozpowszechnienie opieki nad nieuleczalnie chorymi oraz bezinteresownej pomocy w społeczeństwie. Jej znakiem jest żonkil uznany za międzynarodowy symbol nadziei.

Ma on przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Kampania podzielona jest na dwa etapy: jesienny i wiosenny. 25 października z wolontariuszkami z klasy IIIA/E posadziłyśmy cebulki żonkili przed budynkiem szkoły. Wiosną gdy zakwitnie nasze pole nadziei rozpoczniemy kwestę na rzecz hospicjum dla dzieci.

szkolny koordynator
Barbara Kołosowska