Konkursy chemiczne w roku szkolnym 2015/2016

Podlaski Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany jest przez Instytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku. W tym roku odbyła się jego III edycja. Celem konkursu to zarówno rozwijanie zainteresowania chemią jak i poszukiwanie uzdolnionej młodzieży Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap odbył się w naszej szkole 18 grudnia. Wzięło w nim udział 8 uczniów naszej szkoły.

Po weryfikacji prac przez pracowników uczelni do finału konkursu awansowały 3 osoby: Paweł Pietrych kl. IIIC (100% prawidłowych odpowiedzi), Marcin Błahuszewski kl. IIIC (97%) i Piotr Ryszkiewicz kl. IIC (85%). Drugi etap konkursu odbył się 20 lutego w Instytucie Chemii UwB. Wszyscy nasi uczniowie uzyskali zaszczytny TYTUŁ FINALISTY.

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik" jest organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie we współpracuje ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Uniwersytetem Warszawskim.
09 marca 201 r. odbyła się szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego "Alchemik". Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów z II i III klasy o profilu medycznym. Aż 5 uczniów otrzymało w tym konkursie wyróżnienia. Są to: Urszula Sklepkowska (kl.IIC), Aleksandra Giba (kl.IIC), Marek Sztabkowski (kl.IIc) i Marcin Błahuszewski (kl.IIIc). Specjalne wyróżnienie za bardzo dobry wynik otrzymał uczeń kl. IIC Piotr Ryszkiewicz.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem merytorycznym uczniów startujących w konkursie była p. prof. Krystyna Grzesik.

Krystyna Grzesik
nauczyciel biologii