Warsztatowe zajęcia pokazowe

Warsztaty12.05. i 03.06.2016r. uczniowie klasy IID uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce: młodszym aspirantem Pawłem Olechno. Pracownik Straży Pożarnej przeprowadził dla naszej młodzieży warsztatowe zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy

(postępowanie przy RKO, kolejność czynności ratowniczych przy zastosowaniu defibrylatora przenośnego, pierwsza pomoc przy różnego rodzaju urazach ciała), zaprezentował podstawowy sprzęt wykorzystywany do akcji ratunkowych, opowiedział o swojej pracy oraz podzielił się wiedzą i doświadczeniem na temat działań ratujących ludzkie życie.

Spotkanie tego typu zostało w naszej szkole zorganizowane już po raz trzeci w ramach realizacji przedmiotu uzupełniającego :"Pierwsza pomoc przedmedyczna". Przedmiot ten realizowany jest w klasach medycznych i mundurowych w wymiarze 30 godzin (1godz. tyg. przez 1 rok nauki). Najważniejszym celem zajęć jest zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresy pierwszej pomocy przedmedycznej . Uczniowie klas o profilach: mundurowym i medycznym, ze względu na przyszłe wybory kierunków studiów, wymagają szczególnie przeszkolenia z zakresu ratownictwa przedmedycznego. Dlatego tak bardzo ważne jest poszerzenia wiadomości i umiejętności w tej dziedzinie, co niewątpliwie ułatwi młodzieży dostanie się na prestiżowe studnia na uczelniach przyrodniczych, medycznych lub wojskowych. Uczniowie po zakończeniu zajęć otrzymają zaświadczenia, które będą mogli dołączyć do dokumentów rekrutacyjnych.
Serdecznie dziękujemy Kierownictwu Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce za umożliwienie przeprowadzenia zajęć, życzliwość i pomoc, na którą zawsze możemy liczyć.

Organizator spotkania: Krystyna Grzesik