Konkursy fizyczne

Konkurs „EUREKA

W dniu 08 marca 2017 r. odbyła się w naszej szkole VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”. Konkurs jest prowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Stowarzyszenie od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak SGGW, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Warszawski.

W tegorocznej edycji startowało 15 uczniów z kl. Ib, 7 uczniów z kl. IIb i 12 uczniów z klasy IIIb. Na wyniki czekamy do 30 maja 2013 r.

Konkurs „LWIĄTKO

W dniu 23 marca odbył się kolejny konkurs fizyczny. Tym razem uczniowie startowali Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „LWIĄTKO”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Patronami konkursu są: Polskie Towarzystwo Fizyczne, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pismo dla fizyków „FOTON”.

W konkursie startowali uczniowie z klas: IB – 12; IIB – 6 i IIIB – 10. Wyniki będą ogłoszone za miesiąc.

Opiekunem-koordynatorem konkursów oraz przygotowującym uczniów do konkursów jest p. prof. Andrzej Dowgiert.

nauczyciel fizyki
Andrzej Dowgiert