Pierwszy Maraton Pisania Listów Amnesty International w Liceum w Sokółce za nami.

Maraton Pisania ListówW dniu 11 grudnia 2015 r. odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów Amnesty International. Napisaliśmy 222 listy! Akcja była wydarzeniem otwartym dlatego odwiedzili nas również uczniowie innych szkół między innymi: Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce oraz Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce.

Listy w obronie praw człowieka pisała z nami Pani Dyrektor Iwona Grzybowska, Pani pedagog Krystyna Możejko-Andryszczyk oraz nauczyciele: Pani Jolanta Zielenkiewicz, Pani Grażyna Laszuk, Pani Barbara Kołosowska, Pani Agnieszka Backiel. Do akcji dołączyli nauczyciele z Gimnazjum nr 1: Pani Ewa Głażewska, Pani Katarzyna Kostecka, Pani Sylwia Multan-Kilczewska oraz Pan Bartosz Wojciechowski.
Uczniowie naszej szkoły wspierali nas nie tylko w czasie lekcji i przerw, ale również poświęcali swój czas wolny po zajęciach aby licznik listów szedł w górę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za wsparcie oraz pisanie listów, które są ogromną pomocą więźniom sumienia. Dziękujemy również za listy wsparcia osobom niesłusznie przetrzymywanym w więzieniach.

W naszej szkole Maraton organizowany był przez Szkolny Klub Amnesty International nr 172.

Zakończona akcja w całej Polsce zaowocowała napisaniem 270 235 listów! Na świecie napisaliśmy łącznie 1 213 493.

Opiekun Szkolnego Klubu AI: Jolanta Czołpińska